Ceļojošā izstāde “Daugavpils laiku lokos” Daugavpils tehnikumā

Lai iepazīstinātu audzēkņus ar Daugavpils pilsētas vēsturi, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvāja eksponēšanai ceļojošo izstādi “Daugavpils laiku lokos”. Astoņos stendos bija izvietota informācija un fotomateriāli par pilsētas vēstures periodiem, sākot ar 19. gs. beigām un līdz mūsdienām. Apskatot pastkartes, attēlus, fotogrāfijas, bija interesanti salīdzināt pilsētas tagadējo izskatu ar 19., 20. gs. pilsētas apbūvi un gaisotni. Kopumā izstādē “Daugavpils laiku lokos” bija eksponētas 99 vienības no DNMM krājuma. 

Ikviens tehnikuma audzēknis izstādes materiālos varēja atrast tieši viņus interesējošas tēmas. Skaistumkopšanas programmu izglītojamie pētīja vīriešu un sieviešu frizūras un tērpu modi. Enerģētikas nozares audzēkņi vēroja, kā, gadsimtiem ritot, attīstījās pilsētas apgaismošana, telefonu stacija un elektrifikācija kopumā. Dzelzceļa nozares programmu izglītojamie pievērsās dzelzceļa transporta mezgla attīstībai pilsētas vēstures gaitā. Savukārt automehāniķi veltīja savu uzmanību autoparka attīstības tendencēm, automašīnu piedāvājumam tirgū un spīdveja stadiona iespējām. Topošie loģistikas darbinieki atzīmēja Vienības tilta nozīmi un īpaši pētīja 1980.gadu beigu nozīmīgu Daugavpils transporta mezglu loģistiku, bet mašīnbūves tehniķi interesējās par rūpniecības attīstību, piemēram, lokomotīvju remonta, pievadķēžu, ķīmiskās šķiedras rūpnīcu. Datorsistēmu tehniķi un programmētāji ieskatījās elektroinstrumentu rūpnīcas darbības pamatvirzienos. Interešu izglītības pulciņu dalībnieki, ceļojot cauri desmitgadēm, paplašināja savas zināšanas par sporta, mūzikas, mākslas iespējām un nozīmi pilsētas kultūras attīstībā.

Ar patiesu interesi no 30.septembra līdz 14.oktobrim divos mācību korpusos (Strādnieku ielā 16 un Mendeļejeva ielā 1) pie stendiem pavadīja laiku ne tikai audzēkņi, bet arī skolotāji un tehnikuma darbinieki.

Pateicamies muzeja darbiniekiem par iespēju ieskatīties ne tikai pilsētas vēsturē un kultūras dzīvē, bet arī mudināt mūsu audzēkņus pievērst uzmanību saviem vecākiem, vecvecākiem, iztaujāt arī viņus par ieguldījumu Daugavpils attīstībā.

Informāciju sagatavoja: Audzināšanas darba nodaļas vadītāja Jeļena Dideviča