Karjeras nedēļa 2021

No 2021. gada 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu norisinājās Karjeras nedēļa, kurā piedalījās arī Daugavpils tehnikums.

Karjeras nedēļā Daugavpils tehnikumā klases stundās notika diskusijas par IKT lomu cilvēka dzīvē. MT-21, PR-11, AM-31, TKV-11, DT-21, PR-31, AM-41 un AM-21 grupās tika apspriesti tādi jautājumi kā „Kas tieši matemātikā ir saistīts ar tehnoloģijām?”, „Kā tehnoloģijas ietekmējušas mūsu dzīvi pēdējo 3 gadu laikā?”, „Ko es protu/neprotu paveikt ikdienā, izmantojot IT?”, „Kādas IT prasmes es varētu iemācīt draugam, vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem?”, „IKT ietekme uz cilvēka veselību un vidi”.  

Savukārt īpaši nozīmīgs pasākums „ArtIn Future” notika 14.10.2021. sadarbībā ar kompāniju „Accenture”. Pasākums tika īstenots Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības projekta „ArtIn Future” ietvaros un bija veltīts mākslīgā intelekta (artificial intelligence) būtībai un iespējamai lomai cilvēka dzīvē. Staņislavs Hiļčuks, vadošais mākslīgā intelekta eksperts Baltijā un informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “Accenture” Inovāciju studijas mākslīgā intelekta daļas vadītājs Latvijā, iepazīstināja mūsu programmēšanas tehniķus ar mākslīgā intelekta idejas vēsturi, ar mašīnu apmācības principiem, ar mākslīgā intelekta iespējām un tā pielietošanu mūsdienu dzīvē.

Karjeras nedēļā tiešsaistē notika vairāki Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēti pasākumi. 7.–9. klašu skolēni un jebkurš cits interesents mācībstundā varēja izmēģināt radošo programmēšanu, apgūstot Javascriptprogrammēšanas valodas pamatus. Diskusijā vecākiem tika pārrunāts, kā tehnoloģiju izmantošana ģimenēs un viedierīču lietošanas noteikumi var ietekmēt bērna tālāko karjeru un interesi par tehnoloģijām. Diskusijā jauniešiem vairāki IKT nozares pārstāvji dalījās stāstos par to, kā viņi nonāca IKT nozarē un ko domā par darbu tajā. 

Šo Karjeras nedēļas pasākumu video ieraksti ir saglabāti Valsts izglītības attīstības aģentūras Youtube kontā un pieejami apskatei ikvienam. Karjeras nedēļas laikā apkopota vērtīga informācija par IKT nozari, un ar to var iepazīties Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.  

Karjeras nedēļas izskaņā jaunieši ideju hakatonā meklēja un radīja jaunus risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību efektīvi palīdzēt jauniešiem karjeras izvēlē. Uzvaras laurus plūca Valmieras Viestura vidusskolas komanda “Discord kaķēni”, kuri ierosināja veidot jauniešiem saistošu un vērtīgu saturu TikTok vietnē. Dalītas otrās un trešās vietas ieguvēji bija “Čiekuriņi” no Špoģu vidusskolas un “Barcumnieki” no Vecumnieku vidusskolas. “Čiekuriņu” ideja bija radīt interaktīvu spēli, caur kuru varētu iegūt informāciju par profesijām un karjeras izaugsmi. Spēle ļautu ielūkoties dažādu profesiju ikdienā un pildīt ar jomu saistītus uzdevumus. Vecumnieku vidusskolas komanda “Barcumnieki” radīja ideju mobilajai aplikācijai, kurā varētu veikt gan personības, gan interešu testu, lai uzzinātu sev atbilstošākās profesijas. Spēle būtu balstīta uz mērķu sasniegšanu.