Audzēkņu tiešsaistes tikšanās ar NBS

2021.gada 15.novembrī notika Daugavpils tehnikuma audzēkņu tikšanās ar Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem. Tikšanās mērķis bija veicināt audzēkņu izpratni par aizsardzības nozari un karavīra dienestu, iepazīstināt sabiedrību ar vienību ikdienu un uzdevumiem, kā arī veidot karavīru saikni ar sabiedrību.

Tiešsaistes tikšanās laikā NBS pārstāvis stāstīja par profesionālā dienesta iespējām, pieteikšanās nosacījumiem, dienesta vidi, apmācībām daudzās specialitātēs. Pasākuma laikā izglītojamajiem tika sniegta informācija par NBS vienībām un to uzdevumiem, pastāstīts par kara dienestu, karavīra ikdienu, darba priekšrocībām un riskiem. Audzēkņi uzzināja par studiju iespējām Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijā. NBS pārstāvis pastāstīja par uzņemšanas kārtību, kritērijiem, iesniedzamajiem dokumentiem, nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, lai varētu studēt NAA un kļūt par virsnieku. Izglītojamie varēja uzdot sev interesējošus jautājumus.

KS-31 grupas audzēknes Ksenijas Samohvalovas komentārs: “Šī tikšanās ļoti labi uzsvēra valstiskās piederības nozīmi, kā arī parādīja militārās karjeras izvēles iespējas un tās priekšrocības Latvijā. Ir vērts padomāt par piedalīšanos NBS aktivitātēs.”

Informāciju sagatavoja KS-31 grupas audzēknes Ksenija Samohvalova un Lija Rodčenko