Erasmus+ projekts „Jauna pieredze maina dzīves”: klientu apkalpošanas speciālistu prakse Valensijā (Spānija)

2022. gada 10. janvārī Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) profesionālās izglītības sektora projekta “Jauna pieredze maina dzīves” (Nr. 2020-1-LV01-KA116-077195) ietvaros ārvalstu mācību praksē uz Valensiju (Spānija) devās 4 Daugavpils tehnikuma topošie klientu apkalpošanas speciālisti: Jūlija Vasiļjeva, Alina Maksimova, Svetlana Gabrāne un Anastasija Fjodorova. Mācību prakse ilga 1 mēnesi – no 10.janvāra līdz 10.februārim.

J.Vasiļjeva un A.Maksimova tehnikumā iegūtās prasmes pilnveidoja nelielā veikalā „Baltika”. Izglītojamās saskārās ar nepieciešamību iepazīt darbu ar kases aparātu, kas līdz šim nebija zināms un ko meitenes ātri apguva. Praktikantes pārbaudīja preču derīguma termiņus, izvietoja preces uz plauktiem, kad tās bija izpirktas, komunicēja ar veikala apmeklētājiem, tādējādi pilnveidoja ne tikai profesionālās zināšanas, bet arī svešvalodas prasmes. S.Gabrāne un A.Fjodorova strādāja „Biofuture” uzņēmuma birojā. Uzņēmums nodarbojas ar kravas automašīnu rezerves daļu tirdzniecību. Mūsu tehnikuma izglītojamās daudz strādāja ar dokumentiem, pavadzīmēm, datoru, meklējot jaunus klientus.

Brīvajā laikā mobilitātes dalībnieces apmeklēja Valensijas interesantākās apskates vietas: keramikas muzeju, okeanāriju, zoodārzu, devās uz brīnumskaistu vietu – Port Saplayu, ko sauc par „Mazo Venēciju”, apskatīja vairākas kultūrvēsturiskās vietas. Daugavpils tehnikuma klientu apkalpošanas speciālistes ir apmierinātas ar praksi, iespēju pilnveidot praktiskās iemaņas ārzemēs vērtē ļoti augsti.

Daugavpils tehnikuma Erasmus+ programmā īstenoto profesionālās izglītības sektora projektu “Jauna pieredze maina dzīves” (Nr. 2020-1-LV01-KA116-077195) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+ un programmas mājaslapā www.erasmusplus.lv.

Informāciju sagatavoja projektu nodaļa