Tēma “Veselīgs uzturs” kopā ar vieslektoru Valēriju Kņaževu

2022. gada 23. un 30. martā “Sabiedrības un cilvēka drošība” un “Zaļās prasmes” stundu ietvarā tika organizētas tikšanās ar vieslektoru – sertificētu fizioterapeitu, uztura speciālistu Valēriju Kņaževu – par tēmu „Veselīgs uzturs”. Lekciju laikā FR-11, KS-31 un KSV grupu audzēkņiem bija iespēja vairāk uzzināt, kā uzturu var izmantot veselības veicināšanā.

Lekcijas ievaddaļā audzēkņiem bija uzdevums izvēlēties produktus un izveidot ēdienkarti vienai dienai. Izvēlētie produkti lekcijas gaitā pakāpeniski tika analizēti atbilstoši jēdzienam “veselīgs uzturs”. Tāpat audzēkņiem bija iespēja sniegt atgriezenisko saiti un, kopīgi strādājot, mazo grupu darbā atbildēt uz jautājumu “Kas ir veselīgs uzturs?”. Noslēgumā audzēkņiem savas iegūtās zināšanas bija iespējams salīdzināta ar LR Veselības ministrijas sniegtajiem veselīga uztura ieteikumiem.

Pasākums notika projekta Nr.9.2.4.2/16/I/101 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros ar mērķi saprotamā un ierastā veidā apgūt ar veselīga dzīvesveida jautājumiem saistītu informāciju, tādējādi mudinot nodarbības dalībniekus pievērsties veselīgam dzīvesveidam.

Paldies grupu audzinātājām A.Kozočkinai, N.Ņikitinai, O.Iznovai, skolotājai G.Minčenko un nodaļas vadītājai A.Lazuko par sadarbību!

Informāciju sagatavoja: profesionālās izglītības skolotāja Angelika Paškeviča