Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Ēnu diena 2022”

„Ēnu diena 2022“ šogad notika 6. aprīlī. Un mēs, Daugavpils tehnikuma audzēkņi, izmantojām šo unikālo iespēju iepazīt dažādu  profesiju pārstāvju darba ikdienu, izmēģināt savas iemaņas un pārbaudīt savu profesionālo izvēli. Šogad mēs bijām  tikai trīs, bet tas arī ir rezultāts!

DT-41grupas izglītojamais Artūrs Alekperovs Daugavpilī ēnoja Ceļu policijas iekšlietu inspektoru. Viņš piedalījās ceļu policijas ekipāžas dienesta braucienā, iepazina Ceļu policijas automašīnas ekipējumu, ceļu satiksmes kontroles un drošības  noteikumus un tehniskās iespējas, kā arī apsprieda policistu tiesības un darba apstākļus.

Artūrs atzīmēja, ka Ceļu policijas iekšlietu inspektora darbs viņu iespaidoja, jo tas ir dinamisks un sabiedriski lietderīgs. Kā automašīnas vadītājs Artūrs  vienmēr ievēro ceļu satiksmes drošības  noteikumus, kā arī viņam patīk veidot un kontrolēt kārtību uz ceļa. Tagad viņš plāno turpināt mācības Valsts policijas koledžā Rīgā. 

PR-41grupas izglītojamajai Jolantai Treskinai nekad nav trūcis ambīciju. Šogad viņa ēnoja Latvijas Satiksmes ministru Tāli Linkaiti. Dienas laikā viņa apmeklēja Satiksmes ministriju, ministru kabinetu un projekta Rail Baltica celtniecības objektu (https://www.railbaltica.org/lv/). Viņa iepazina  ministra darba specifiku, iepazinās ar  ministra darba pienākumiem un dzelzceļa nozares attīstības plāniem.

Visvairāk Jolantai patīk attīstīties, uzzināt jaunas sarežģītas lietas, apgūt jaunas, unikālas prasmes. Pēc tehnikuma beigšanas viņa plāno kļūt par Latvijas satiksmes ministru …☺ Piedodiet par jokiem! Viņa grib kļūt par lingvistu. Bet iegūtas IKT zināšanas, pēc viņas vārdiem, ir aktuālas un pielietojamas jebkurā sfērā.

 Tagad par mani. Tā kā es esmu topošais loģistikas darbinieks, tad es pieteicos ēnot loģistikas darbinieku un apmeklēju „MSC Shared Service Center Riga“, kas ir  pasaulē lielākā  konteineru pārvadājumu kompānijas „MSC“ pārstāvniecība mūsu reģionā.

Mans galvenais  nolūks bija saprast,  vai esmu izvēlējusies pareizo profesiju. Un tagad  droši varu pateikt, ka esmu izvēlējusies sev piemērotu profesiju, kas mani aizrauj, interesē un patīk. Gribētu novēlēt citiem audzēkņiem drosmi, lai pieteiktos ēnošanai, paplašinātu savu redzesloku un saprastu, vai pareizi izvēlēta profesija.

Paldies ESF projektam Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsta vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” par finansiālo atbalstu.

Informāciju sagatavoja:  LD-31 grupas audzēkne Adriāna Sprūža