Daugavpils tehnikumā tiek īstenots pirmais projekts eTwinning vidē „Festival of Beauty”

2022.gada februārī un martā Daugavpils tehnikuma audzēkņi un skolotāji ieguva jaunu pieredzi, piedaloties projektā „Festival of Beauty” eTwinning vidē. Kopējo projektu iniciēja mūsu sadarbības partneris – Rokišķu Tehnoloģiju, biznesa un lauksaimniecības profesionālā vidusskola (Lietuva). 

Starptautiskā projekta ideju radīja un administrēšanu e-Twinning platformā īstenoja divas skolotājas – Asta Mikulioniene no  Rokišķu Tehnoloģiju, biznesa un lauksaimniecības profesionālās vidusskolas un Gaļina Minčenko no PIKC „Daugavpils tehnikums”. Projekta aktivitāšu īstenošanā no Lietuvas piedalījās pedagogi Asta Mikulioniene, Arūnas KairysDovilė GalinienėJustina VingrienėJūratė RakauskaitėKristina RagelienėŽydra Lomako un 9 audzēknes, savukārt PIKC „Daugavpils tehnikums” pārstāvēja pedagoģes Gaļina MinčenkoValentīna SaulīteOlga Gaujeniete, kā arī 7 audzēknes. 

Īstenotā projekta mērķis ir dibināt jaunus kontaktus, prast sadarboties ar pedagogiem un audzēkņiem no citām valstīm, kā arī mudināt efektīvi lietot svešvalodas un tiešsaistes rīkus, iegūt prasmes lietišķās saskarsmes veidošanā un jaunu cilvēku iepazīšanā, projekta aktivitāšu īstenošanas rezultātā motivēt audzēkņus mācīties un interesēties par savu nākotnes profesiju. Plānots izveidot tiešsaistē pieejamu grāmatu, kurā tiks prezentētas īstenotās aktivitātes, dodot iespēju visiem projekta dalībniekiem sazināties angļu valodā un dalīties ar fotogrāfijām un sasniegumiem. 

04.03.2022. tika organizēta videokonference, kur piedalījās arī projektu un ārējo sakaru nodaļas vadītāja Sandra Celmiņa un karjeras speciālists Sergejs Bogatkevičs.

Videokonferencē tika apspriests turpmākais sadarbības plāns, iesaistīto profesionālo programmu sagatavošanas gaita un prasības projekta īstenošanai, skaistuma festivāla emblēmas izvēles varianti un sadarbības partneru tikšanās iespējas.  

Projekta 1. daļas noslēgums notika Lietuvā – Rokišķu Tehnoloģiju, biznesa un lauksaimniecības profesionālajā vidusskolā. Šajā aktivitātē 31.03.2022. piedalījās četri topošie frizieri, kā arī profesionālo priekšmetu skolotājas Olga Gaujeniete un Gaļina Minčenko. 

Rokišķu mācību iestādē mūsu delegāciju sagaidīja sirsnīga uzņemšana un projekta „Festival of beauty” aktivitātes: pavāri gatavoja svētku ēdienus, dekorēja galdus, floristi veidoja pušķus vai svētku dekorus. Lietuvas meitenes iejutās modeļu lomā, demonstrējot tērpu stilistu šūtos izstrādājumus, vizāžistu radīto svētku grimu un Daugavpils tehnikuma topošo frizieru veidotos matu sakārtojumus. Mūsu audzēknes parādīja lielisku sagatavotību, meistarību, radošu pieeju un ierobežota laika apstākļos izveidoja savām modelēm fantastiskas frizūras. Lietuvas kolēģi atzinīgi novērtēja frizūru atbilstību modeļu apģērbam un make-up stilam. Tas labi redzams fotosesijā, kuru veidoja vispopulārākais Rokišķu fotogrāfs.

Tērpu stilisti uzdāvināja topošajiem frizieriem pašdarinātus plecu apmetņus matu griešanai un novēlēja veiksmi profesijas apgūšanā. 

Lai arī sākotnēji projekta partneru tikšanās Rokišķos bija paredzēta kā projekta noslēguma pasākums klātienē, tomēr tika nolemts projektu turpināt. Līdz ar to projekta īstenošanas 2. daļā ir paredzēta mūsu Lietuvas partneru vizīte Daugavpils tehnikumā.

Informāciju sagatavoja: eTwinning projekta ”Festival of Beauty” administratore, profesionālo priekšmetu skolotāja Gaļina Minčenko