Paziņoti labākie prakšu uzņēmumi un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2021.gadā

Latvijas Darba devēju konfederācija jau ceturto gadu 02.05.2022. organizēja apbalvošanas ceremoniju, kurā paldies tiek teikts uzņēmumiem, kas ir bijuši tik atsaucīgi un īstenojuši darba vidē balstītas mācības un mācību prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē.

Apbalvošanas ceremonija notika 02.05.2022. Rīgas Motormuzejā.

Apbalvošana notika divās nominācijās: labākie prakšu uzņēmumi un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2021.gadā.

Nominanti Latgales reģionā: SIA „VANPRO”, SIA „DEFASS-D”, SIA “LDZ CARGO” Daugavpils reģionālā centra lokomotīvju ekspluatācijas nodaļa, SIA „REM PRO”, SIA „Info Dispecher”.

Nominants un balvas „Labākais mācību prakšu uzņēmums Latgales reģionā 2021.gadā” saņēmējs: SIA „LEKON”. Uzņēmums darbojas pārtikas un ikdienas preču mazumtirdzniecības jomā, pārtikas pārstrādē, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanā. Lielākais veikalu un kafejnīcu skaits atrodas Rēzeknē, tādēļ uzņēmumam izveidojusies cieša sadarbība ar Rēzeknes tehnikumu. Uzņēmums piedāvā daudzpusīgas prakšu iespējas un rada jauniešiem vēlmi mācīties vēl vairāk.

Projekta ietvaros tiek organizētas darba vidē balstītas mācības uzņēmumos. Lai darba vidē balstītas mācības varētu īstenot, uzņēmumiem ir savi darbinieki, kuri uzņēmumā tieši darbojas ar audzēkņiem un māca viņiem prasmes, šiem meistariem ir jāapgūst pedagoģiskā kompetence.

Uzņēmumi darba vidē balstītu mācību laikā audzēknim maksā stipendiju vai arī jau mācību laikā slēdz ar audzēkni darba līgumu. Kā arī darba vidē balstītu mācību laikā uzņēmumi civiltiesiski apdrošina audzēkni. Tas ir tas, par ko Latvijas Darba devēju konfederācijas vēlas teikt paldies, jo visi šie darbi ir uzņēmumam jānodrošina papildus tai atbildībai, kuru viņi uzņemas par audzēkni, kas nonāk darba vidē balstītās mācībās uzņēmumā.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā „Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums” 2021.gadā:

Nominanti Latgales reģionā: SIA „LENOKA”, SIA „MAG Energy D”, SIA „KMK Auto”, SIA „Dvinska Plus”, SIA „IV PLUS”, SIA „Autostils D”.

Nominants un balvas „Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Latgales reģionā 2021.gadā” saņēmējs: SIA „MAG Datoru Serviss”. Uzņēmums darba vidē balstītas mācības nodrošina datorsistēmu tehniķiem no Daugavpils tehnikuma. „MAG Datoru Serviss” piedāvā klientiem plašu servisa pakalpojumu spektru: datortehnikas remontu, datoru un telefonu pārdošanu, datortehnikas profilaktisko apkopi. „MAG Datoru Serviss” darbu nodrošina apmācīti, kvalificēti un sertificēti inženieri, kuru rīcībā ir atbilstošie instrumenti un iekārtas, kā arī kolektīvā pieredze dažādu servisa darbu veikšanā, tāpēc arī darba vidē balstītas mācības un prakses audzēkņiem vienmēr tiek nodrošinātas augstākajā līmenī.

Apbalvošanas ceremoniju tapusi Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta “Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītas mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros un ar uzņēmumu „8 CBR”, „INTELLITECH”, „Pavasaris Housing”, „PPP”, „Laflora”, „Mītavas elektora”, „KMK auto”, „Leax”, „Inchcape motors Latvija”, „Binders”, „Orkla”, „Fotorobs” atbalstu, pasākuma foto nodrošināja Toms Norde.

Īpašu paldies vēlamies teikt CSDD par iespēju izmantot Rīgas Motormuzeju apbalvošanas ceremonijas rīkošanai.

Lielu paldies sakām Dacei Pāvelai, Rīgas Motormuzeja mārketinga cilvēkam, par sadarbību šī pasākuma tapšanā!

Latvijas Darba devēju konfederācija augsti novērtē CSDD kā Latvijas Darba devēju konfederācijas biedru, kā arī šis pasākums atbalsta CSDD iniciatīvas – aicināt nebraukt alkohola reibumā un ievērot ceļus satiksmes noteikumus!

Uz tikšanos nākamgad “Dari un mācies – viss tikai sācies!” apbalvošanas ceremonijā 2022!