Izmanto vasaru lietderīgi, piedaloties “Projektu nakts 2022” festivālā, lai rudenī iesaistītos starptautiskā projektā!

Skolu pašpārvalžu jaunieši, vai jaunieši, kas aktīvi iesaistīti jaunatnes organizācijā, vai gatavi to darīt, tiek aicināti līdz 1. jūlijam pieteikties radošam un izglītojošam vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”. Tas norisināsies šī gada 4. un 5. augustā Siguldas pils kvartālā. Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja neformālā vidē un 24 h ietvaros veikt projekta izstrādi no A līdz Z, pilnveidot projektu rakstīšanas prasmes, dibināt kontaktus un pārvērst savas idejas īstenībā. Iegūtās prasmes dalībniekiem palīdzēs līdz nākamajam projektu konkursa termiņam – 4. oktobrim – iesniegt savu jaunatnes projekta ideju, savukārt 2023. gadā īstenot starptautisku vai valsts līmeņa jauniešu projektu.

Festivālā dalībnieki tiks atbalstīti programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu pieteikumu sagatavošanā. Būs iespēja iepazīt Jauniešu apmaiņu, Jaunatnes līdzdalības projektu un Solidaritātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma. Lai dibinātu starptautiskas partnerības saviem projektiem, “Projektu nakts 2022” ietvaros būs iespēja tikties un iepazīties ne tikai ar Latvijas, bet arī ar citu valstu jauniešiem.

“Projektu nakts 2022” programma

Pasākuma programma šogad ietver dažādas radošas un praktiskas aktivitātes, piemēram:

  • interaktīvas darbnīcas un izglītojošas spēles par “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmām;
  • meistarklases un projektu darbnīcas par projektu ciklu un neformālo izglītību;
  • projektu pieredzes stāsti;
  • tematiskās darbnīcas;
  • konsultācijas ar mācību vadītājiem un aģentūras pārstāvjiem;
  • u.c.

Aktuālā informācija par festivāla programmu un norisi tiks publicēta jaunatne.gov.lv mājaslapā.

Kas un kā var pieteikties “Projektu nakts 2022” festivālam?

Festivālam līdz 1. jūlijam aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kuri ir kādas organizācijas pārstāvji (dalībai pasākumā aicināti pieteikties divi organizācijas pārstāvji, vismaz vienam no viņiem jābūt vismaz 18 gadus vecam). Priekšroka tiks dota dalībniekiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanā.

Pieteikties iespējams, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu: https://ej.uz/ProjektuNakts2022 (līdz 1. jūlijam). Pēc atlases procesa, līdz 25. jūlijam, dalībnieki saņems papildu informāciju uz norādīto e-pastu.

Uzmanību! Vietu skaits ir ierobežots. Ja pirmajā kārtā pieteiksies un tiks apstiprināts maksimālais dalībnieku skaits, otrā kārta netiks atvērta! Tādēļ nekavējies – dodies uz savu organizāciju, nokomplektē grupu (grupā divi dalībnieki) un piesakies jau tagad! Dalība festivālā ir bez maksas!

Par festivālu “Projektu nakts”

Festivālu “Projektu nakts” pēc divu gadu pārtraukuma JSPA šogad organizēs jau sesto gadu. Tā mērķis ir radīt radošu vidi, kur jauniešiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēt kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīt pašiem savas projekta idejas, kā arī iegūt daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai. Ieskatam, kā citus gadus norisinājies festivāls, aicinām noskatīties“Projektu nakts 2019” video atskatu.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

Informāciju sagatavoja:
Egija Ļuļēna
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente
e-pasts: egija.lulena@jaunatne.gov.lv
t. +371 67356251