Automehāniķis

Ja Tu esi aizdomājies par to, lai iegūtu automehāniķa kvalifikāciju Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, šeit vari uzzināt, ko Tu mācīsies, apgūsi un kur varēsi strādāt pēc automehāniķa kvalifikācijas iegūšanas.

Kas ir automehāniķis?

Automehāniķis nodarbojas ar autotransporta remontdarbiem, rekonstrukciju, apkopi un remontu.

Kādu izglītību es iegūšu?

Tu iegūsi profesionālo vidējo izglītību ar kvalifikāciju “Automehāniķis”

Ko es iemācīšos?

Apgūstot automehāniķa profesiju, tu mācīsies automobiļu uzbūvi, remontu un apkopi, servisa iekārtas, tehnisko dokumentāciju, tehnoloģisko operāciju izpildīšanu.
Tu zināsi transportlīdzekļu uzbūvi, transportlīdzekļu darbības principus, kā arī efektīvākās metodes transportlīdzekļu uzturēšanai darba kārtībā. 
Tu izpratīsi transportlīdzekļu darbības principus, sastāvdaļu nozīmi un to pareizas darbības parametrus. Tu izpratīsi veidus, kā izvēlēties piemērotāko metodi transportlīdzekļa nepilnību novēršanai. 
Tu spēsi objektīvi novērtēt transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, piemeklēt atbilstošas metodes transportlīdzekļu nepilnību novēršanai, veikt remontdarbus, kas saistās ar transportlīdzekļu uzbūvi, virsbūvi, dzinēju utt.

Vai es varēšu doties praksē uz ārzemēm?

Jā, ikviens Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma izglītojamais var piedalīties atlasē, lai daļu mācības prakses savā kvalifikācijā izietu kādā ārzemju uzņēmumā programmas Erasmus+ ietvaros.

Ko es varēšu darīt ārpus stundām?

Ārpus mācībām tev būs iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs. Informāciju par interešu izglītības piedāvājumu skaties šeit.

Kur es varēšu mācīties tālāk?

Pēc automehāniķa kvalifikācijas iegūšanas tu varēsi turpināt mācības, piemēram, iegūt citu profesionālo kvalifikāciju vai papildu kompetences autotransporta jomā, kā arī turpināt mācības augstākās izglītības iestādē.

Kur es varēšu strādāt?

Pēc izglītības iegūšanas tu varēsi strādāt dažādos uzņēmumos, kuri nodarbojas ar transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa pārbaudi un remontdarbiem. 
Šobrīd mūsu absolventi strādā tādās iestādēs un uzņēmumos kā “Auto Welle”, “Autofavorīts”, “Scania Latvia” u.c.

Sīkāka informācija par profesionālās izglītības programmu pieejama šeit.