Datorsistēmu tehniķis

Ja Tu esi aizdomājies par to, lai iegūtu automehāniķa kvalifikāciju Daugavpils tehnikumā, šeit vari uzzināt, ko Tu mācīsies, apgūsi un kur varēsi strādāt pēc automehāniķa kvalifikācijas iegūšanas.

Kas ir datorsistēmu tehniķis?

Datorsistēmu tehniķis uzstāda datortīklus, pārbauda un novērš kļūmes datortehnikas un programmatūras darbībā, konfigurē, diagnosticē un atjaunina datortehniku, operētājsistēmas un lietojumprogrammatūru, datortīklus, kā arī sniedz konsultācijas darbā ar datortehniku, programmatūru un biroja tehniku.

Kādu izglītību es iegūšu?

Tu iegūsi profesionālo vidējo izglītību ar kvalifikāciju “Datorsistēmu tehniķis”

Ko es iemācīšos?

Apgūstot datorsistēmu tehniķa profesiju, tu apgūsi EIKT pamatprocesus un tehnisko darbu pamatiemaņas, datortehnikas komplektēšanu un montāžu, lokālo tīklu ierīkošanu un uzturēšanu, serveru izvēli un uzstādīšanu, datorsistēmu tehniķa praksi, EIKT produktu izstrādi. 
Tu zināsi: tīkla veidus, datora komplektēšanu un montāžu, serveru veidus, biroja tehnikas lietošanu un apkalpošanu, tehniskās dokumentācijas apzīmējumus.
Tu izpratīsi, kā izvēlēties pareizo datoru komplektāciju lietotāja prasībām, kādas ierīces izmantot tīkla izveidošanā, kā diagnosticēt un modernizēt datortehniku un programmatūru.
Tu spēsi: izveidot nelielu datortīklu, pārbaudīt un novērst kļūmes visu veidu datortehnikas un programmatūras darbībā, sniegt konsultācijas darbā ar datortehniku, programmatūru un biroja tehniku, piedāvāt datortīkla un datortehnikas optimizāciju.

Vai es varēšu doties praksē uz ārzemēm?

Jā, ikviens Daugavpils tehnikuma izglītojamais var piedalīties atlasē, lai daļu mācības prakses savā kvalifikācijā izietu kādā ārzemju uzņēmumā programmas Erasmus+ ietvaros.

Ko es varēšu darīt ārpus stundām?

Ārpus mācībām tev būs iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs. Informāciju par interešu izglītības piedāvājumu skaties šeit.

Kur es varēšu mācīties tālāk?

Pēc datorsistēmu tehniķa kvalifikācijas iegūšanas tu varēsi turpināt mācības un iegūt augstāko izglītību, piemēram, DU, RTU, TSI Daugavpilī un citās augstskolās Latvijā.

Kur es varēšu strādāt?

Pēc izglītības iegūšanas tu varēsi strādāt ne tikai IT firmās, bet arī jebkurā uzņēmumā, jo tagad IT nodaļa ir ikvienā iestādē.
Šobrīd mūsu absolventi strādā tādās iestādēs un uzņēmumos kā “ProLine D”, “LATINSOFT”, TSI, “REMPRO” un citur.

Sīkāka informācija par profesionālās izglītības programmu pieejama šeit.