“Loģistikas darbinieks” grupu audzēkņu ekskursija uz MSC mītni Rīgā

Šī gada 11. jūnijā LD-11, LD-21 un LD-31 grupu audzēkņi apmeklēja starptautiskā loģistikas uzņēmuma “Mediterranean Shipping Company” Latvijas filiāli, ekskursijā piedalījas 16 audzēkņi un 2 skolotāji (Dmitrijs Sirotko un Natālija Panteviča). Ekskursija tika organizēta profesionālo eksāmenu sagatavošanas nolūkos un audzēkņu redzesloka palašināšanai savas nākotnes karjeras izveidei un darba iespēju apzināšanai. Pasākumā laikā ar savu pieredzi dalījās Olga Dzilina, mārketinga menedžere, un Signe Pikelnere, kuģniecības nozares eksperte importa un eksporta procedūrās. Signe Pikelnere savas lekcijas “Importa un eksporta procedūras” ietvaros dalījās ar informāciju par MSC procedūrām un precedentiem, rīcību ar pamestām kravām, kravu piegādes procesu “no punkta līdz punktam” un atbilstošo dokumentāciju. Semināru organizēja karjeras konsultants Sergejs Bogatkevičs un Dmitrijs Sirotko, transporta un loģistikas NMA vadītājs.

Šī lekcija kļuva par noslēguma lekciju MSC semināru ciklā 2023./2024. mācību gadā, kuru organizēja MSC Latvijas filiāle. Kopumā Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņiem visa gada garumā bija piedāvāti 7 semināri par visdažādākajām tēmām: “MSC & jūras pārvadājumu industrija”, “Klientu apkalpošana”, “Finanses pārvadājumos”, “Iepirkumi un piegādātāju vadība”, “Lielgabarīta un nestandarta kravas”, “Ievads robotizētās procesu automatizācijas tehnoloģijā”, “Importa un eksporta procedūras”.

„Mediterranean Shipping Company” ir privāta kuģniecības kompānija, kas atrodas Ženēvā (Šveice) un ieņem pirmo vietu pēc konteinerkuģu tilpuma. MSC ir pasaulē lielākā jūras konteinerpārvadājumu kompānija, kas kontrolē ap 19,7% no pasaules konteinerkuģu flotes. Tā operē 800 konteinerkuģus un gadā pārvadā ap 22,5 miljoniem TEU konteineru. MSC kuģošanas līnijas kursē 300 maršrutos un piestāj vairāk nekā 520 ostās. Tās flotē ietilpst pasaulē lielākie konteinerkuģi “MSC Turkiye” and “MSC Michel Cappellini”, kuru ietilpība pārsniedz 24 tūkstošus TEU. Kompānijai ir 675 pārstāvniecības 155 valstīs, tai skaitā arī SIA “MSC Latvia” Rīgā. MSC ir viena no pasaules vadošajām konteineru pārvadājumu līnijām, kurai arī pieder apakšuzņēmums “MSC Cruises”. „MSC Cruises” ir lielākā privātā kruīza kompānija pasaulē, kurā strādā aptuveni 23 500 cilvēku visā pasaulē, un no 2017. gada tai ir biroji 45 valstīs, kas, savukārt, padara to par ceturto lielāko kruīza līniju pasaulē. MSC ir 480 biroji 155 pasaules valstīs, kur nodarbināti vairāk nekā 28 000 darbinieku.

Pasākuma mērķis bija izzināt audzēkņu izvēlētās profesijas būtību un specifiku, kā arī niegt audzēkņiem priekšstatu par darba un izaugsmes iespējām, pabeidzot izglītības iestādi.

Pasākuma gaitā audzēkņi uzzināja par profesijas realitāti, stūrakmeņiem un aktualitāti mūsdienās, kā arī uzdeva jautājumus par to, kā iespaidot darba devēju un kā izveidot kontaktu ar darba kolektīvu. Lielu iespaidu uz audzēkņiem atstāja neformālā darba vide, mūsdienīgi darba apstākļi un izcilā darba vietas ergonomika.

Pasākuma laikā audzēkņi guva vērtīgu pieredzi, kontaktējoties ar loģistikas profesionāļiem, kas tieši saistīti ar jūras pārvadājumu specifiku. Gūtā pieredze it īpaši noderēs audzēkņiem priekšmeta „Kravu identificēšana” eksāmenā un kvalifikācijas eksāmena kārtošanā, kā arī tā ir laba motivācija audzēkņiem papildināt savas zināšanas un arī turpmāk piedalīties dažādos pasākumos, kas saistīti ar izvēlēto profesiju.

Informāciju sagatavoja Dmitrijs Sirotko, transporta un loģistikas NMA vadītājs

“MSC Irina” – The world’s largest container ship
“MSC Gulsun” ienākšana Gdaņskas ostas DCT 2019. gada 23. augustā