Viena mēneša garumā no 13.oktobra līdz 9.novembrim 8 tehnikuma izglītojamie pilnveidoja prasmes savā kvalifikācijā, guva profesionālo pieredzi, kā arī iepazinās ar Igauniju un tās galvaspilsētu Tallinu, atrodoties Erasmus+ mācību praksē projekta Nr. 2023-1-LV01-KA121-VET-000114313 ietvaros. Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma partneris Karen Sukiasyan piemeklēja izcilas prakses vietas, lai mūsu izglītojamie spētu gūt unikālu pieredzi augstas kvalitātes darba vietās.
P-21 grupas audzēkņi Aleksandrs Viļums un Iļja Abrazevičs stažējās restorānā “Moon”, kur pieredzējušu šefpavāru vadībā apguva izsmalcinātu ēdienu pagatavošanas un prezentācijas prasmes. Restorāns, kas ieguvis vietu “MICHELIN Restaurant Guide” rekomendācijās, ir slavens ar rūpīgi izstrādātām receptēm un īpašo atmosfēru. Praktikanti bija iesaistīti jaunu ēdienu izstrādē, kā arī piedalījās ikdienas darbā, gūstot ieskatu restorāna operāciju organizēšanā.
Tikmēr Darja Carkova (P-31) un Vadims Navrockis (P-21) savu praksi izgāja “Kogu Resto”, kas ir pazīstams ar mūsdienīgu pieeju Baltijas virtuvei. Šefpavārs Maksims Ivanuškins, 2023. gada “Gada pavāra” titula ieguvējs, dalījās ar praktikantiem savās zināšanās un iemaņās, pievēršot uzmanību detaļām gan garšas, gan ēdiena vizuālajā noformējumā. Prakses laikā izglītojamie ieguva vērtīgas zināšanas par sezonālu produktu izmantošanu un komandas darba organizēšanu.
EM-31 grupas izglītojamie Pāvels Arhipovs un Edgars Krapāns strādāja tehnoloģiju uzņēmumā “Pristis”, kur specializējās tehnisko un automatizācijas sistēmu apkalpošanā. Viņi palīdzēja nodrošināt energoefektivitāti un veica sistēmu uzraudzību vairākos objektos. Praktikanti guva praktisku pieredzi gan drošības sistēmu uzstādīšanā, gan moderno tehnoloģiju izmantošanā.
Roberts Peirāgs un Amālija Urbanoviča (LD-31) pievienojās starptautiskā uzņēmuma “Via 3L” komandai. Uzņēmums darbojas kravu loģistikā un noliktavu pārvaldībā Baltijas valstīs. Praktikanti apguva noliktavu sistēmu pārvaldības principus, piedalījās preču pieņemšanā, komplektēšanā un nosūtīšanā, kā arī ieguva zināšanas par kravu plūsmas organizēšanu.
Kopā ar mobilitātes dalībniekiem bija arī pavadošās personas – izglītības un skolu psiholoģe Alisa Žuravļova un datorsistēmu tehniķis Sergejs Šinkevičs, kas palīdzēja izglītojamajiem organizēt savu ikdienu, risināt radušos jautājumus, sekoja kārtībai un draudzīgu attiecību veidošanai.
Prakses laikā izglītojamie arī iepazinās ar Tallinas kultūrvēsturiskajām vērtībām. Viņi apmeklēja vecpilsētu, kur baudīja autentisko viduslaiku arhitektūru, kā arī citus ievērojamus objektus, piemēram, Kadriorgas pili un mākslas muzeju “Kumu”.
Mobilitāte bija lieliska iespēja jauniešiem apvienot profesionālās prasmes ar starpkultūru pieredzi, tādējādi sagatavojot viņus veiksmīgai karjerai izvēlētajā nozarē.
Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma Erasmus+ programmā īstenoto profesionālās izglītības projektu “Profesionālo prasmju pilnveide tehnoloģiju jomā” (Nr. 2023-1-LV01-KA121-VET-000114313) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+ un programmas mājaslapā www.erasmusplus.lv.
Informāciju sagatavoja Sergejs Šinkevičs