3.decembrī grupu MK-11 un FR-21 izglītojamie devās uz Rīgu, lai piedalītos programmas “Latvijas skolas soma” rīkotajā pasākumā “Mākslas atklājumi Rīgas kūltūrvietās”. Izglītojamos pavadīja tehnikuma audzināšanas darba nodaļas vadītāja Ilona Kokina, tehnikuma psiholoģe Alisa Žuravļova un bibliotekāre Ināra Bārtule.
Lai sekmīgāk darbotos, izglītojamie tika sadalīti divās grupās. Viena grupa piedalījās Rīgas Kino muzeja rīkotajā muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Kas ir kino?”. Nodarbība sākās ar vizuālo ceļojumu kino vēsturē, kam sekoja praktiskā daļa – animācijas filmiņas veidošana. Izglītojamie sadalījās 3 grupās, kuras katra no muzeja izsniegtajiem materiāliem izveidoja animācijas filmiņu: uzrakstīja filmas scenāriju, no papīra izgrieza filmas varoņus un darbības fonu, uzfilmēja sižetu, cenšoties imitēt personāžu kustības. Šāda radoša darbošanās attīsta izglītojamo tēlaino domāšanu un stiprina prasmes strādāt komandā. Rezultātā tika sagatavotas 3 īsfilmas: “Lapas ceļojums”, “Meitene dejo”, “Švamme Bobs un viņa draugi”.
Otra izglītojamo grupa devās uz Mākslas muzeju “Rīgas Birža”, lai piedalītos muzejnodarbībā “Sietspiedes apdrukas darbnīca: Mākslas nospiedumi.” Dalībnieki izmēģināja vienu no auduma apgleznošanas tehnikām – sietspiedes auduma apdruku. Nodarbības dalībniekiem tika sniegta iespēja līdzi paņemtos T-kreklus apdrukāt ar muzeja piedāvātajiem rakstu elementiem. Jaunieši varēja radoši izpausties, eksperimentējot ar krāsām un formām.
Pārvietojoties no muzeja uz muzeju pa šaurajām Vecrīgas ielām, tehnikuma izglītojamajiem bija papildus iespēja iepazīt vecpilsētas arhitektūru un pilsētvidi, apbrīnot krāšņos Ziemassvētku rotājumus.
Brauciena pēdējais pieturpunkts bija “Rīgas Motormuzejs”, kura apmeklējumu veidoja 2 daļas: iepazīšanās ar muzeja ekspozīciju un dalība praktiskā nodarbībā. Gida pavadībā izglītojamie iepazina muzeja unikālo automašīnu kolekciju, apbrīnoja izcilo antīko spēkratu dizainu, uzzināja autobūves vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Tam sekoja muzejnodarbība “No kvēlspuldzes līdz elektroauto”, kuras laikā izglītojamajiem bija iespēja atsvaidzināt savas fizikas zināšanas. Nodarbības teorētiskajā daļā izglītojamie tika iepazīstināti ar amerikāņu zinātnieka T.A.Edisona izgudrojumiem un viņa ieguldījumu XX gadsimta industrijas attīstībā: no kvēlspuldzes līdz elektroautomobiļiem. Nodarbības praktiskajā daļā pasākuma dalībnieki iejutās Edisona lomā un iemācījās ar citrona palīdzību radīt elektrisko strāvu, kas pastarpināti sabalsojas ar zaļā kursa idejām.
Brauciena rezultātā izglītojamie ieguva daudzveidīgas zināšanas un praktiskas iemaņas dažādās jomās: no kino uzņemšanas un auduma apdrukas līdz elektrības ražošanai. Pasākuma dalībnieki guva priekšstatu par daudzveidīgo Rīgas muzeju piedāvājumu, kur mākslas abstrakcijas savijas ar tehnoloģiju pasauli.
Pateicamies DTTT Projektu nodaļas koordinatorei Valentīnai Zinovjevai par sagādāto iespēju īstenot šo braucienu.
Programmas “Latvijas skolas soma” pasākumi tiek organizēti, lai veicinātu izglītojamo izpratni par vērtībām un tikumiem, bagātinātu izglītojamo kultūrvēsturisko pieredzi, sniedzot informāciju par Latvijas kultūras vērtībām, krājumiem un kultūras laikmetīgajām izpausmēm.
Informāciju sagatavoja DTTT bibliotekāre Ināra Bārtule