
5.decembrī Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma ATS/PR-12, PR-11, EM-21 un DT-21 grupu izglītojamajiem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika dota iespēja gūt kultūras pieredzi mūsdienīgā veidā – ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību.
Biežāk virtuālās realitātes brilles jaunieši izmanto izklaidēm, bet šoreiz izglītojamie piedalījās nodarbībā “Mūzika un skaņa”. Tas bija stāsts par mūzikas attīstību: kā viss sākās, attīstījās un kādas ir mūsdienīgas mūzikas izmantošanas tehnoloģijas.
Virtuālās realitātes nodarbība sniedza iespēju ne tikai sadzirdēt, bet arī ieraudzīt mūzikas vēsturi. Papildus zināšanām par mūziku no vēstures skatupunkta izglītojamo uzmanība tika pievērsta arī fizikas aspektiem, palīdzot saprast, kā rodas skaņa, kā cilvēks to uztver.
Atsevišķa nodarbības daļa bija veltīta reālam piemēram, kā Latvijas mūziķis apvieno tehnoloģijas ar mūziku, virtuālo realitāti un Latvijas dabu, radot īsfilmiņu, kur pastaiga pa Latvijas pilsētu mijas ar vizuāliem efektiem mūzikas pavadījumā.
No tehnikuma izglītojamajiem tika saņemtas šādas atziņas:
“Virtuālās realitātes pasākumā noskatījos filmu par mūziku, tās attīstību un izmaiņām laika gaitā. Ja godīgi, iespaidi bija dalīti – filma mani īpaši neiedvesmoja. Labprāt dotos uz muzeju vai kādu interesantu vietu, lai iegrimtu vēstures un kultūras gaisotnē.” (EM-21, Maksims Dumskis)
“VR ļāva man apmeklēt virtuālas skaistas vietas, justies kā daļa no šī piedzīvojuma. Skaists dizains un interesanta ideja pieminēt tā laika slavenos mūziķus atstāja labu iespaidu uz mani. VR ir moderns un interesants risinājums, lai iemācītos kaut ko jaunu. Bet tomēr es labprātāk apmeklētu kādu vietu klātienē.”(EM-21, Edgars Vanags)
“Mums ļoti patika pasākums ar VR brillēm, kurā mēs skatījāmies video par mūziku un skaņām. Tas bija interesanti, jo mēs uzzinājām jaunu informāciju par skaņu pasauli un mūzikas ietekmi. VR tehnoloģijas padarīja pieredzi vēl aizraujošāku un reālistiskāku. Tas bija ne tikai izglītojoši, bet arī ļoti aizraujoši!”(PR-11 grupas izglītojamo atsauksmes apkopoja grupas audzinātāja Žanna Špoģe)
Paldies organizatoriem par iespēju papildināt zināšanas par zināmo, bet interesantā, mūsdienīgā veidā!
Programmas “Latvijas skolas soma” pasākumi tiek organizēti, lai veicinātu izglītojamo izpratni par vērtībām un tikumiem, bagātinātu izglītojamo kultūrvēsturisko pieredzi, sniedzot informāciju par Latvijas kultūras vērtībām, krājumiem un kultūras laikmetīgajām izpausmēm.
Informāciju sagatavoja projektu koordinatore Valentīna Zinovjeva sadarbībā ar grupu audzinātājiem