Starpkultūru stereotipu laušana kopā ar Atas (Beļģija) partnerskolas izglītojamajiem

No 9. līdz 15. februārim mūsu tehnikuma 11 izglītojamie un 1 pavadošais skolotājs Erasmus+ skolu izglītības sektora projekta „Kvalitatīva izglītība atver robežas” (Nr. 2024-1-LV01-KA121-SCH-000205872) ietvaros piedalījās grupas mācību mobilitātē Beļģijas pilsētā Atā.

Šīs grupas mācību mobilitātes mērķis ir kopā ar Atas partnerskolas izglītojamajiem piedalīties mācību stundās, kas saistītas ar Beļģijas valsts, kultūras, transporta, virtuves, iedzīvotāju, vides un ekoloģijas tēmām, iepazīties ar mācību procesa organizāciju un norisi Beļģijā.

Šis mobilitātes laikā izglītojamajiem bija iespēja dzīvot viesģimenēs, iepazīties ar mācību procesa organizāciju Senžiljēna vidusskolā, apmeklēt arī ievērojamākās vietas Beļģijā, vienlaikus nostiprinot savu izpratni par dažādiem pilsoniskajiem procesiem un sabiedrības ilgtspēju, pilnveidot savas svešvalodu zināšanas un stiprināt starpkultūru kompetenci.

Mācību nedēļas laikā mūsu tehnikuma izglītojamie piedalījās grupu darbā svešvalodas, ķīmijas, bioloģijas, matemātikas un teātra mākslas mācību stundās un aktīvi iesaistījās skolas dzīvē, piedaloties viktorīnā par Eiropas Savienību un bufetes tipa ēdienu gatavošanā kopā ar viesģimenēm.

Papildus tam izglītojamie aktīvi iepazina Beļģijas sabiedrību, kultūru un apkārtni. Viņi apmeklēja viduslaiku pilsētu Gentu Beļģijas ziemeļos, kur uzzināja, ka tur cilvēki runā flāmu valodā. Tāpat izglītojamajiem bija lieliska iespēja iepazīt Eiropas Parlamentu, apmeklējot Parlamentāriju un Eiropas Vēstures namu Briselē, kur viņi ar multivides gida palīdzību spēja labāk izprast ar Eiropas Parlamentu un Eiropas mantojumu saistītus svarīgus jautājumus. Viņi arī apmeklēja ievērojamākās vietas Atā, vienlaikus nostiprinot savu starpkultūru kompetenci, uzzinot par vietējo arhitektūru un folkloru. Tāpat mūsu izglītojamie apmeklēja „Milžu namu”, kur uzzināja par Atas tradicionālo tautas festivālu „Ducasse d’Ath”, kas notiek katru vasaru un kam raksturīgas milžu figūras, turklāt šo svētku laikā notiek Dāvida un Goliāta cīņa, kurā, protams, uzvar Dāvids. Pēdējā mobilitātes dienā izglītojamie apmeklēja vietējos ģimenes uzņēmumus „Dépót Magasin, Bio, Local Vrac” un „Brasserie des Légendes”, kur viņi izzināja uzņēmumu koncepciju, kas atspoguļo to apņemšanos saglabāt vidi, strādāt un ražot ilgtspējīgi.

Šī mobilitāte sniedza unikālu pieredzi, ļaujot izglītojamajiem iepazīt citas valsts kultūru, sabiedrību un vēsturi, izzināt mācību procesa norisi Beļģijas skolās, izzināt Atas vidusskolas pieeju eko kustībai, lauzt vai apstiprināt stereotipus par Beļģijas kultūru un sabiedrību, pilnveidot komunikācijas prasmes svešvalodā, kā arī nostiprināt dažādas ikdienējās prasmes – patstāvību, sadarbību un kritisko domāšanu.

Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma Erasmus+ programmā īstenoto skolu izglītības sektora projektu “Kvalitatīva izglītība atver robežas” (Nr. 2024-1-LV01-KA121-SCH-000205872) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+ un programmas mājaslapā www.erasmusplus.lv.