Ja krustojas māksla un zinātne, rodas iespaidīgi rezultāti

26.martā Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma DT-11, DT-21, PR-21 un PR-31 grupas izglītojamie programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās klātienes aktivitātē – izglītojošā nodarbībā “Mākslas un zinātnes krustpunkti”.

Zinātņu skolas “Laboratorium.lv” eksperts pārliecināja jauniešus, ka fizika un ķīmija var kļūt par ļoti aizraujošiem mācību priekšmetiem. Savukārt mācību stundās gūtās zināšanas ne tikai paliek galvā, bet arī tiek izmantotas, lai radītu ticamus efektus kinofilmās. Kā piemērs tika pieminēta Latvijā veidota kinofilma par vēsturiskiem Pirmā pasaules kara notikumiem “Dvēseļu putenis”.

Eksperts pastāstīja gan par filmas tapšanas noslēpumiem, gan par specefektu radīšanas procesu. Tehnikuma izglītojamie, kas piedalījās nodarbībā, uzzināja, ka “Dvēseļu puteni” filmēja 5 gadus, ka visām filmas epizodēm, kur tika rādītas asinis, bija nepieciešams “pagatavot” 10 litru sarkana šķidruma, tie, kam radās interese par filmu, var iegūt informāciju vietnē dveseluputenis.lv.

Protams, ka stāsti mijās ar efektu demonstrēšanu. Izglītojamajiem tika piedāvāts aktīvi piedalīties eksperimentos, un viņi kāri izmantoja šo iespēju: veidoja rētas uz rokām, ieņēma faķīra lomu, iepazinās ar sausā ledus īpašībām un pielietošanas iespējām, uzzināja arī par sprādzieniem. Un tie bija patiesi iespaidīgi – pasākuma norises telpā ik pēc brīža ienāca skolotāji, lai pārliecinātos, vai viss ir kārtībā.

Jauniešiem ļoti patika nodarbība, jo tā ne tikai bagātināja viņu zināšanas, bet arī ļāva uz it kā garlaicīgām zināšanām paraudzīties no citas puses, kā arī deva iespēju pielietot tās praksē.

Programmas “Latvijas skolas soma” pasākumi tiek organizēti, lai veicinātu izglītojamo izpratni par vērtībām un tikumiem, bagātinātu izglītojamo kultūrvēsturisko pieredzi, sniedzot informāciju par Latvijas kultūras vērtībām, krājumiem un kultūras laikmetīgajām izpausmēm.

Informāciju sagatavoja projektu koordinatore Valentīna Zinovjeva