Programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātes paplašina izglītojamo zināšanas par Līvānu un Jēkabpils pilsētas attīstību un vēsturi

Novembris – tas ir mēnesis, kad tehnikuma izglītojamajiem tika piedāvāta iespēja programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apskatīt Līvānus un Jēkabpili, iepazīt to skaistumu, noslēpumus un vēsturi.

Līvānos atrodas slavenais Līvānu stikla un amatniecības centrs, kur atrodas bagāta ekspozīcija “Līvānu stikla muzejs”. Apskatoties to, izglītojamie varēja iepazīties ar to, kādi stikla izstrādājumi tika ražoti stikla fabrikas attīstības laikos, novērot gan formas, gan to laiku nepieciešamības un tendences.

Interesanta un aizraujoša aktivitāte bija stikla pūšanas darbnīca, kur pašlaik darbojas tikai 2 meistari. Viņi nodemonstrēja stikla vāzes veidošanas procesu un atklāja vairākus noslēpumus, ar ko var saskarties stikla izstrādājumu veidošanas laikā. Izglītojamie aktīvi interesējās par notiekošo un uzdeva meistariem viņus interesējošus jautājumus.

Līvānu stikla un amatniecības centrā atrodas arī ekspozīcija “Amatnieki Latgalē 19.-20. gs.”. Vairākus eksponātus, kas tajā ir apskatāmi, nesa pilsētas iedzīvotāji un dāvināja centram ar mērķi dalīties ar atmiņām ar jaunāko paaudzi.

Jauniešiem no DT-21, DT-41, K12, DT-11 daudzas no ieraudzītajām lietām un no dzirdētā bija jauna un nezināma informācija, tāpēc aktivitātes, kas tika iekļautas pasākumā “Stikla pieskāriens”, tika uztvertas pozitīvi un ar interesi.

Savukārt Jēkabpils vēstures muzeja gidi pasākumu laikā pastāstīja par Jēkabpils novada vēsturi, pilsētas attīstību, tās uzņēmumiem un atklāja unikālas kolekcijas. Pastaigājoties pa muzeja teritoriju, AE-11, V14, MK-21 K/V-11 un K/V-21 grupu izglītojamajiem bija iespēja uzkāpt muzeja tornī, no kura paveras grandiozs skats uz Daugavu un pilsētu.

Kopā ar pavadošajām personām izglītojamie tika iesaistīti muzejpedagoģiskajās nodarbībās – “Amatnieku darbi “Sēļu sētā”” un “Ziepju darbnīca”. Nodarbību laikā vadītājas stāstīja ne tikai par senlatviešu dzīvi, bet arī atklāja dažus tās dzīves noslēpumus, ko zināja tikai muzeja darbinieki.

Aktīvā darbošanās, interesantie stāstījumi un mūsdienīgās tehnoloģijas, kas ir muzejā, padarīja aktivitātes par aizraujošām un papildināja jauniešu zināšanas par latviešu vēsturi.

Programmas “Latvijas skolas soma” pasākumi tiek organizēti, lai veicinātu izglītojamo izpratni par vērtībām un tikumiem, bagātinātu izglītojamo kultūrvēsturisko pieredzi, sniedzot informāciju par Latvijas kultūras vērtībām, krājumiem un kultūras laikmetīgajām izpausmēm.

Informāciju apkopoja projektu koordinatore Valentīna Zinovjeva